Лідер соціалістів Олександр Мороз пропонує суттєво обмежити інститут президентства

23 січня лідер Соціалістичної партії, колишній голова Верховної Ради у 1994-1998 та 2006-2007 роках Олександр МОРОЗ подав документи в Центральну виборчу комісію для реєстрації кандидатом на виборах Президента України.

На брифінгу для ЗМІ він оприлюднив основні тези своєї програми «Вибір майбутнього», одним із пунктів якої є ліквідація інституту президентства у його нинішній формі.

Зокрема, О.МОРОЗ вважає, що Україні потрібно змінити систему влади, суттєво обмеживши повноваження Президента. «Порятунок для України у зміні системи влади, у відмові від інституту президентства у тому сенсі, яким він є сьогодні. Ми повинні, якщо вже говоримо про європейський вибір, наближатися до тієї моделі державного управління, яка характерна для європейських країн. Наша ж система влади запроваджена ханом Батиєм, і зараз відбувається не децентралізація, а навпаки – зміцнення централізації влади. А це – основа корупції, яка в перспективі нічого не несе», – сказав лідер Соціалістичної партії під час брифінгу для преси у кулуарах ЦВК.

О.МОРОЗ наголосив, що Соціалістична партія орієнтується на потреби людей, які не згодні пасивно спостерігати за тим, як Україна наближається до катастрофи, а вимагаютьправди і справедливості. «Сьогодні наша країна гине в популізмі. Неймовірно загострилася небезпека втрати держави взагалі. Усвідомлюючи жахливі наслідки всього цього і прагнучи відновити державність, зберегти Україну, як суверенну, демократичну, правову і соціальну державу, я погодився з пропозицією з’їзду, – балотуватися в Президенти», – зазначив О.МОРОЗ.

Він також додав, що нині задовольнити громадські запити і настрої здатна лише ліва, лівоцентристська політика, яка можлива з потужною участю соціалістів у владі. Тому, за словами О.МОРОЗА, 12 січня на VIпозачерговому з’їзді Соціалістичної партії була підтримана постанова «Про потребу створення політичної лівоцентристської європейської платформи», в основу якої покладено соціалістичну «Декларацію свободи і справедливості в Україні».

Відповідаючи на запитання журналістів про те, чому Юлія ТИМОШЕНКО боїться конкуренції з боку О.МОРОЗА, лідер соціалістів підкреслив, що, ймовірно, через те, що він знає багато про неї як «політика-популіста». «От вона пише на біл-бордах, що вдвічі зменшить тарифи. Звісно, можна спочатку підняти тарифи у дев’ять разів, а потім їх начебто зменшувати. Це чистий популізм, проти якого  і потрібно боротися», – наголосив О.МОРОЗ.

Нагадаємо, що 21 січня на прес-конференції в Києві, присвяченій презентації результатів соціологічного дослідження Центру соціального інжинірингу РАНД на тему «Соціальні та електоральні очікування українців від виборів-2019», політолог Сергій ГОДНИЙ заявив, що одним із найголовніших конкурентів Ю.ТИМОШЕНКО під час президентської виборчої кампанії може стати саме О.МОРОЗ. «Він є її політичним ровесником. Але на відміну від ТИМОШЕНКО, не заплямований корупційними скандалами, чого не скажеш про Юлію Володимирівну», – наголосив експерт.