ЯК ПЕРЕМОГА ПЕРЕТВОРИЛАСЯ НА «ЗРАДУ»

Ми вже писали про те, як керівництво «Нафтогазу» відсвяткувало «історичну перемогу» над «Газпромом» — шляхом виплат колосальних бонусів членам ради директорів.

Нагадаємо, що йдеться про гучний судовий процес, у рамках якого Стокгольмський арбітраж у кінці 2017 року виніс ухвалу на користь «Нафтогазу» за контрактом на постачання газу. А в лютому 2018 р. суд також прийняв рішення стосовно суперечці по транзиту газу, де «Газпром» зобов’язаний виплатити українській компанії $4, 63 млрд. У зв’язку з цим члени наглядової ради «Нафтогазу» вирішили, що вони можуть витратити 1% від суми виграшу собі на премії — а це 46,3 мільйонів доларів.
З цієї суми на початок червня фактично було видано більше ніж $20 млн (за наявними даними, одному Коболєву виплачено $8 мільйонів).
Аж раптом днями приходить повідомлення, що Апеляційний суд округу Свеа (Швеція) 13 червня задовольнив клопотання ПАТ «Газпром» і виніс наказ про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого по суперечці між «Газпромом» та «Нафтогазом України» у рамках контракту на транзит газу через територію України.
При цьому повідомляється, що цим рішенням суд позбавляє «Нафтогаз», у тому числі, підстав для спроб арешту активів «Газпрому» за кордоном. Ця обставина буде використана «Газпромом» при оскарженні дій судових приставів в Швейцарії та Нідерландах», — говориться в релізі російської компанії.
Відповідно до закону Швеції «Про арбітраж» наказ апеляційного суду не може бути оскаржений, — підкреслює «Газпром».
Звичайно, призупинення рішення Стокгольмського арбітражу — це не відміна, і зрештою «Газпрому», швидше за все, доведеться заплатити. Але набагато пізніше. І тут виникає інше питання: чи повернуть отримані премії вкінець знахабнілі діячі «Нафтогазу»? Адже зараз вже стало повністю зрозуміло — ці мільйони доларів вони поклали в кишеню не з каси «Газпрому», а вкрали у нас з вами — за рахунок грабіжницьких тарифів на газ.