Треба сподіватися

Коментар

До попередніх підсумків президентської кампанії

Результат виборів був очікуваним і прогнозованим. Переважна кількість голосуючих розуміли, що народ стомився від неправди і безвиході. Вибори лише зафіксували настрій людей, їхнє прагнення до змін.

При такому настрої не могли спрацювати аргументи проти В.Зеленського, що використовувались чинною ще владою: не має політичного досвіду, не справиться з обов’язками Головнокомандуючого, не зможе відстоювати Україну за кордоном, не має переконливої програми дій тощо. Загалом, з об’єктивністю таких аргументів можна погоджуватись. Для порівняння, ще недавно за президентські посади в сусідніх Польщі та Чехії боролися Лех Валенса і Вацлав Гавел, які не мали політичного досвіду, але проголошували ідеї, близькі виборцям. В.Зеленський майже весь період до голосування не афішував свого бачення перспективи. Проте на його боці став неймовірний антирейтинг П.Порошенка. Це вирішальний фактор («вирок» за висловом В.Зеленського), що вплинув на загальний результат.

Треба сподіватися, що він врахує головну причину поразки П.Порошенка – узурпацію влади та її маріонеткову суть в руках зарубіжних наставників. Тому важливо, щоб практичними кроками новий президент зберіг довіру виборців, послідовно здійснюючи кроки щодо відновлення в Україні конституційного правопорядку, займаючись тими сферами суспільного життя, які віднесені до його відання та ініціюючи ті законопроекти, котрі швидко зобов’язаний ухвалити парламент. Це було б правильно і по суті, і для одержання запасу часу для освоєння ним нових масштабних функцій. Окрім названих ним законів про імпічмент та інш., особливо важливим є закони про вибори парламенту (відкриті партійні списки, низький прохідний бар’єр, невисока застава), про референдуми, про місцеві вибори.

В демократичній державі місія президента – не вести народ, а створювати і захищати умови, щоб кожен (отже, народ) ставав активним учасником перетворень в державі і в своєму житті.

Бажаю новому Президенту України удач на цьому шляху.

  О. Мороз

 22.04.2019