Олександр Мороз: «Ми маємо зробити людину громадянином»

У суботу, 2 лютого, відбулася зустріч голови Соціалістичної партії Олександра Мороза з одеситами. Реформа системи влади, повернення з офшорів вкраденого, ліквідація президентських повноважень у тому вигляді, в якому вони є зараз, припинення війни – такими були основні тези під час спілкування лідера соціалістів з мешканцями Одеси.

Олександр Мороз підкреслив, що останні дослідження авторитетного Фонду імені Фрідріха Еберта продемонстрували той факт, що українці сьогодні на фоні зубожіння і зниження рівня життя вкрай позитивно ставляться до соціалістичної ідеї щодо відновлення соціальної справедливості.

«Нарешті люди зрозуміли, – сказав Олександр Мороз під час свого виступу, – що Україна наближається до катастрофи. Наша країна гине в популізмі. Неймовірно загострилася небезпека втрати держави взагалі».

Аби зупинити цей катастрофічний сценарій, лідер Соцпартії пропонує не лише провести низку реформ, а й переорієнтуватися на справжні європейські цінності, в основі яких лежить принцип соціальної справедливості, забезпечення державою гідного рівня життя своїх громадян, рівності можливостей для всіх.

По-перше, за його словами, необхідно докорінно змінити систему влади, відновити державність, зберегти Україну як суверенну, демократичну, правову і соціальну державу. А для цього потрібно відмовитися від інституту президентства у тому вигляді, яким він є сьогодні. Олександр Мороз переконаний, що Президент з нинішніми широкими функціями державі не потрібен. Крім того, необхідно прийняти закон про імпічмент Президента, а також закон про спеціальні слідчі комісії, щоб всіх зробити рівними перед законом.

По-друге, соціалісти пропонують провести справжню децентралізацію, а не імітацію цієї реформи. Для цього, як заявив заступник голови Соцпартії і колишній губернатор Одещини Василь Цушко, який також був присутній на зустрічі, слід докорінно змінити систему місцевого самоврядування із наділенням громад більш широкими повноваженнями. Крім того, ввести інститут вотуму довіри щодо всіх гілок влади на місцях. Тобто, громади самі шляхом періодичного голосування матимуть можливість відправляти у  відставку тих людей на виборних посадах (мерів, суддів тощо), які не виправдали їхньої довіри.

По-третє, Олександр Мороз запропонував під час виборів людям перестати орієнтуватися на брехливі популістські заяви окремих політиків. І навів приклад агітації Юлії Тимошенко. «Приміром, на біл-бордах вона обіцяє, що вдвічі зменшить ціни на газ. Так, звісно, це можна зробити, якщо перед тим, як знизити, підняти ті тарифи у дев’ять разів. Але ж це чистий популізм, проти якого і потрібно боротися!», – наголосив політик.