ОЛЕКСАНДР МОРОЗ ЙДЕ В ПРЕЗИДЕНТИ

Сьогодні країна гине в популізмі і корупції. Ситуація змушує громадян залишати свою державу, сім’ї, рятуватися за кордоном.
Державне, суспільне майно та бюджет розкрадаються шаленими темпами, люди не бачать майбутнього.
Йде війна і не видно бажання її завершити. Існує реальна загроза втрати держави.

Тож усвідомлюючи жахливі наслідки від цього і прагнучи зберегти Україну як суверенну, демократичну, правову і соціальну державу, я погодився з пропозицією балотуватися в Президенти.
Зроблю все, щоб створити єдину лівоцентристську європейську платформу, що дасть перспективу людям, допоможе відродити соціальну функцію держави, витягнути суспільство з безнадії, в якій воно перебуває останні роки.
Знаю, що жоден з уже названих кандидатів цього робити не буде, вони, як завжди, здатні лише обіцяти.
Потрібно будувати Європу в Україні, а не шукати її у світі.

Олександр Мороз

Минулого вівторка, 11 грудня 2018 р., в Києві відбулося засідання Політичної Ради Соціалістичної партії Олександра Мороза , де були розглянуті питання діяльності партії, а саме:
• Про скликання VI позачергового З’їзду політичної партії “Соціалістична партія Олександра Мороза”;
• Про співробітництво з Соціалістичною партією України ( Голова СПУ
М. Садовий);
• Про спільну участь у кампаніях по виборах Президента України
та парламентських виборах 2019 року;
• Про участь у виборчій президентській кампанії та висування кандидата
від партії на виборах Президента України.
Члени Політичної Ради Соціалістичної партії Олександра Мороза переконані, що на чолі процесу знищення України стоїть маріонеткова влада, не спроможна самостійно задовольняти жодну потребу населення, виродившись (під прикриттям ляльководів з Держдепу США) в багатосегментне організоване злочинне угрупування. Тому соціалісти, відстоюючи потреби переважної більшості населення, що хоче жити в стабільній і процвітаючій країні, в якій домінують засади правди і справедливості, прав людини і гарантії їх захисту, пропонують громадянству своє бачення подолання кризи і створення передумов для прогресивного розвитку України.
На засіданні Політичної Ради підтримано рішення рекомендувати з’їзду партії висунути Олександра Мороза кандидатом у Президенти України. Крім того, це єдина кандидатура, що буде висунута від соціалістів України, оскільки передбачається спільна співпраця на політичній арені з Соціалістичною партією (голова М.І.Садовий), без самозванців, що рейдерськи присвоїли собі звання соціалістів.
Політрада підтримала проект доповіді з’їзду та зміст “Декларації свободи і справедливості України” (додається) про створення єдиної лівоцентристської європейської політсили в державі.
На 12 січня 2019 року заплановано проведення VI позачергового з’їзду партії, до порядку денного якого внесено питання спільного кандидата в президенти від соціалістів та проект його передвиборчої програми.
Олександр Мороз зазначив, що участь у президентській кампанії – крок, викликаний ситуацією в державі.
“Сьогодні країна гине в популізмі і корупції. Ситуація змушує громадян залишати свою державу, сім’ї, рятуватися за кордоном. Державне, суспільне майно та бюджет розкрадаються шаленими темпами, люди не бачать майбутнього. Йде війна і не видно бажання її завершити. Існує реальна загроза втрати держави. Тож усвідомлюючи жахливі наслідки від цього і прагнучи зберегти Україну як суверенну, демократичну, правову і соціальну державу, я погодився з пропозицією балотуватися в Президенти”, – наголосив Олександр Мороз та додав:
“Зроблю все, щоб створити єдину лівоцентристську європейську платформу, що дасть перспективу людям, допоможе відродити соціальну функцію держави, витягнути суспільство з безнадії, в якій воно перебуває останні роки. Знаю, що жоден з уже названих кандидатів цього робити не буде, вони, як завжди, здатні лише обіцяти. Потрібно будувати Європу в Україні, а не шукати її у світі”.

Про те, як бачать соціалісти подолання кризи і створення передумов для прогресивного розвитку України, читайте в газеті «За правду і справедливість» в статтях «Вибір майбутнього» (№№41-43),«Відступати нікуди» (№45).

ДЕКЛАРАЦІЯ
свободи і справедливості в Україні
(скорочено)

Ми, представники лівоцентристської європейської платформи, прагнучи зберегти Україну та створити умови для нормального життя співгромадян, об’єднуємо свої можливості для:
• Негайного припинення війни і посилення обороноздатності країни;
• Ініціювання Європейської наради з питань безпеки і співробітництва;
• Надання Україні статусу позаблокової постійно нейтральної країни;
• Реанімації та сучасного розвитку економіки, забезпечення зайнятості людей, сприяння поверненню трудових мігрантів;
• Відновлення державної власності і пріоритетного розвитку єдиної енергетичної системи;
• Стимулювання розвитку підприємництва та дрібного і середнього бізнесу, припинення щодо них рекету з боку державних відомств;
• Недопустимості продажу земель сільськогосподарського призначення;
• Забезпечення усіх сіл об’єктами освіти, охорони здоров’я та культури, прирівнювання працівників невиробничої сфери на селі до державних службовців;
• Сприяння функціонуванню в кожному населеному пункті юридичних осіб, що відносяться до АПК (ферми, кооперативи, переробні підприємства);
• Припинення скорочень та експериментаторства в освітянській мережі, відновлення престижності освіти і науки. Дотримання конституційних вимог про їх бюджетне фінансування;
• Приведення соціального законодавства до стандартів, що застосовуються у Європі (ціна праці, співвідношення доходів і видатків, контроль за цінами і тарифами), зростання якості життя людей;
• Викорінення корупції (розмежування бізнесу і влади, криміналізація офшорних рахунків, майнова люстрація посадовців та інш.);
• Зміни системи влади – суті європейського вибору, проведення референдуму щодо уточнень в Конституції (ліквідація виконавчої вертикалі, самоврядність громад і регіонів, перегляд бюджетного і податкового законодавств, щорічні вотуми довіри представникам влади, вибори на основі відкритих списків);
• Повна імплементація Європейських хартій про місцеве самоврядування та про мови;
• Забезпечення координації зусиль чи спільної участі в наступних політичних кампаніях.

Лівоцентристська європейська платформа ухвалює власну символіку:
Прапор жовто-блакитного кольору;
Гімн на слова Б.Олійника, О.Мороза, М.Шевченка, музика М.Вербицького:

Слався, рідна Україно, неозорий краю!
Я до тебе, Батьківщино, серцем припадаю.
На добро засійся людям хлібом і привітом,
Поєднай же українців у цілому світі.
Приспів: Піднімайся, українська могутня державо!
Вічна воля! Чесна праця! Україні – слава!
У вінку твоєму стрічка голуба Дніпрова,
На сторожі від неправди – Кобзареве слово.
Думі й силі нема краю, роду – переводу,
Обнімітеся, братайтесь, люди і народи!
Приспів: Піднімайся, українська могутня державо!
Вічна воля! Чесна праця! Україні – слава!
Мати наша Україно, – калино, тополе…
Хай щаслива буде в тебе вистраждана доля!
Доки сонце понад світом, доти твої діти
Будуть славу України кожен день творити.
Приспів: Піднімайся, українська могутня державо!
Вічна воля! Чесна праця! Україні – слава!

Платформа відкрита для приєднання тих, хто поділяє зміст ДЕКЛАРАЦІЇ.

Підписи ініціаторів платформи:
________________
________________
Прес-служба
Соціалістичної партії
Олександра Мороза

МОРОЗ Олександр Олександрович

Політик і громадський діяч, двічі Голова Верховної Ради України, народний депутат України 5-ти скликань.

Народився 29 лютого 1944 року в с. Буда Київської області. Закінчив Українську сільгоспакадемію і Вищу партійну школу. Має 12-річний стаж роботи за фахом. Знає профспілкову та партійну роботу.
З 1990 року по 2007 рік – народний депутат України. Створив і очолював першу більшість в парламенті. У 1994-му році обраний Головою Верховної Ради України. Всупереч президентові забезпечив прийняття Конституції України.
У 2000 році оприлюднив плівки майора Мельниченка із записами розмов високопосадовців про Г. Гонгадзе. Став одним із засновників “Форуму національного порятунку”, організатором акцій “Україна без Кучми!”, “Повстань, Україно!”.
Під час “помаранчевої революції”, щоб не допустити “третього приходу” Л.Кучми, підтримав кандидатуру В.Ющенка. (Той від своїх зобов’язань відмовився.) Ідеолог політреформи 2004 року, внаслідок чого – за Конституцією – Україна з президентсько-парламентської стала парламентсько-президентською. У 2006 році вдруге обирався головою парламенту.
Звань не домагався. Від нагород відмовився. Хабарів не брав і не давав. Статками не обріс. У інших цінує порядність і професіоналізм.
Основний принцип – Бути самим собою. Здолай себе!

ОСВІТА
У 16 років закінчив Ківшоватську середню школу в Таращанському районі Київської області. Разом з атестатом зрілості (одна “четвірка” з астрономії) отримав посвідчення комбайнера.
З 1960 по 1965 рік – студент Української сільськогосподарської академії, спеціальність інженер-механік.
З 1983 по 1985 рік – заочно вчився у Вищій партійній школі при ЦК КПУ. Диплом політолога з відзнакою.
З листопада 1965 по грудень 1966 служив солдатом.

РОБОТА
1965 – інженер Ємільчинського райоб’єднання “Сільгосптехніка” Житомирської області.
1966-1974 рр. – викладач, завідуючий відділенням механізації Таращанського радгоспу-технікуму.
1974-1976 рр. – на інженерних посадах в Таращанському районному та Київському обласному об’єднаннях “Сільгосптехніка”.
1976-1990 рр. – на партійній і профспілковій роботі:
• завідувач сектором механізації Київського ОК КПУ;
• заступник завідувача відділом сільського господарства;
• секретар обласної ради профспілок;
• перший секретар парткому обласних організацій і установ;
• завідувач аграрним відділом Київського ОК КПУ.
З 1990 по 2007 рр. – народний депутат України (секретар, заступник голови Комісії з питань АПК, голова Комітету з питань АПК, член Комітету з правової політики, голова парламентської фракції соціалістів, Голова Верховної Ради України (1994-1998 рр.; 2006-2007 рр.).
Член Соціалістичної партії, ініціатор її створення в 1991 році.

ЗАХОПЛЕННЯ
Музика – хоровий спів:
 “Піккардійська терція”, “Хор Турецького”; джаз: “Джаз-бенд О.Фокіна”; улюблені виконавці: Г.Отс, М.Кристалінська , Л.Зикіна, М.Магомаєв, Ю.Гуляєв, Л.Паваротті, Д.Гнатюк, Д.Хворостовський, В.Меладзе, Т.Гвардцителі, Н.Матвієнко, О.Чубарєва, І.Красовський…; інструментальна музика і пісенні мелодії: Р.Паулс, А.Пахмутова, Д.Тухманов, Д.Дассен, К.Меладзе, Ніколо.
Література – улюблені автори: Т.Шевченко, М.Гоголь, Л.Толстой, О.Пушкін, А.Фет, С.Єсенін, К.Паустовський, Т.Драйзер, М.Шолохов, брати Тютюники, Я.Гашек, Ільф і Петров, Е.М.Ремарк, В.Распутін, Ч.Айтматов, Р.Рождєственський, Л.Костенко, Б.Олійник, Ю.Мушкетик, А.Дімаров, М.Вінграновський, Л.Талалай, М.Шевченко, В.Лис, Т.Севернюк, Н.Гуменюк, А.Дементьєв, В.Калиниченко, В.Черепков…
Близькі фільми: “Москва сльозам не вірить”, “Небеса обітовані”, “Покровські ворота”, “Біле сонце пустелі”, “Любов і голуби”, “В бій ідуть одні старики”, “Осінній марафон”, “Прекрасні шахраї”…
Дозвілля: човен, шахи, силова фіззарядка (усе життя), футбол і бокс (уболівальник).

ТВОРЧІСТЬ
Член Конгресу українських літераторів. Автор 30-ти книг (поезія, проза, публіцистика, переклади), співавтор і організатор випуску десятка антологій, лауреат 8-ми міжнародних літературно-мистецьких премій. Книги видавалися українською, російською, англійською, кримсько-татарською мовами.
На авторські тексти написано більше 50-ти пісень О.Чухраєм, Ніколо, В.Домшинським, М.Гаденком, А.Лаврінчуком, О.Фокіним, С.Городинським та ін., випущено два диски. Виконавці пісень – народні артисти А.Василенко, І.Попович, А.Кудлай, Н.Бучинська , С.Мирвода, С.Макаренко, Я.Михайлович, П.Мрижук, та ін., Черкаський народний хор. Дві пісні віднесені до золотого фонду українського радіо. Двічі був переможцем українських радіофестивалів.
На радіо “Культура” 12 років веде авторську передачу “Обличчям до вогню”.

СІМ’Я
Дружина, дві дочки (старша – викладач музики, молодша – підприємець), п’ятеро онуків (четверо закінчили університети і працюють, молодша – студентка), росте правнук.
Центр сім’ї, незважаючи на стан здоров’я, – дружина Валентина Андріївна. Випробування, які трапляються в житті, сім’я намагається долати спільно.