НА ДНІ

      Немає Коментарів до НА ДНІ
ЩЕ “ПЕРЕМОГА”: УКРАЇНА ОПИНИЛАСЯ У ХВОСТІ РЕЙТИНГУ БАГАТСТВА НАСЕЛЕННЯ
Майже щодня приносить нам все нові й нові докази того, в яку глибоченну прірву ведуть нас “європейські реформатори” на чолі з президентом Порошенком. І якщо ще нещодавно експерти та політики тільки попереджали про те, що Україна може виявитися на периферії світового розвитку, то зараз залишається лише з гіркотою констатувати: ми вже на цій периферії, і це факт, що відбувся. Втім, судить самі.

МОВОЮ ЦИФР

Україна займає 123-е місце у світі зі 140 країн по рівню особистого багатства громадян. За станом на середину 2018 року цей показник складав 1563 американських доларів на одного дорослого жителя. Такі дані містяться в звіті Global Wealth Report (про добробут у світі), який щорічно готують аналітики швейцарської фінансової компанії Credit Suisse.
Як пояснили фахівці, подібні показники розраховуються виходячи з банківських депозитів та нефінансових активів населення (нерухомості). Іншими словами, в 1563 долари, які є “багатством” середньостатистичного українця, включені квартири, які були отримані ще при СРСР безкоштовно від держави, дачні ділянки (за символічну ціну), а також земельні паї. Якщо всі ці подарунки від держави не враховувати, то чистих грошей залишиться в рази менше. Так, за наявними даними, середньостатистичний депозит фізичної особи в Україні не перевищує 10 тисяч гривень (це близько $350), та і їх мають далеко не всі.
Можливо, когось це втішить, але в цьому рейтингу нам вдалося обігнати Таджикистан ($1364), Замбію ($1197), Сирію ($1190) та Малі ($1094).
“Згори” найближчими сусідами України в цьому рейтингу виявилися Непал ($2054), Камерун ($2282), Кенія ($2306), Бангладеш ($2332) та Лесото ($2640).
Найбагатшою країною світу визнали Швейцарію, де на одного дорослого жителя доводиться більше 530 тисяч доларів США. На другому місці Австралія (411 тисяч), а “бронза” у США (404 тисячі). У десятку з найбагатішим населенням також входять Бельгія, Норвегія, Нова Зеландія, Канада, Данія, Сінгапур і Франція.
Беремо інший рейтинг – від “всенародно улюбленого” МВФ. Згідно з жовтневим звітом цієї організації, Україна виявилася найбіднішою державою Європи – в 2017 році ВВП на душу населення в нашій державі навіть нижчий, ніж у Молдови. За підрахунками експертів фонду, в Україні ВВП на душу населення складає $2660, в Молдові цей показник – $2690. До речі, ще 10 років тому (у 2008 році) в Україні ВВП на душу населення складав 3891 долар, а в Молдові – близько 1700 доларів.
Для порівняння: у Білорусі ВВП на душу населення – $5730 (майже в 2,2 рази вище, ніж в Україні), в Росії – $10960 (перевищує більш ніж в 4 рази).
Якщо говорити про загальносвітовий рейтинг, то тут нас випереджають не лише Молдова, але і Бутан, Філіппіни і навіть… Гондурас.
Від себе додамо, що таких ” видатних” показників Україна досягла в тісній співпраці та під чуйним керівництвом цього ж самого МВФ.
А ось ще один рейтинг: британська консалтингова компанія IHS Markit опублікувала дослідження про стійкість економіки різних держав. “Розірвана в клапті” російська економіка опинилася в лідерах, обігнавши США і трохи поступившись Китаю. А от сусіди України по рейтингу – є відсталі африканські країни, такі як Нігер, Ефіопія і Сьєрра-Леоне.
Згідно з даними ООН, на Україні за межею бідності живе 60% населення. При цьому в Організації об’єднаних націй вважають, що нині на Україні голодують більше 3 млн мешканців. У найскрутнішому становищі знаходяться пенсіонери. Середня зарплата в Україні впала з 408 доларів в 2013 році до 267 доларів в 2017 році.
Окрім людей похилого віку, до групи ризику опиняться за межею бідності сім’ї, що мають дітей, багатодітні сім’ї, сім’ї з подвійним навантаженням – де є діти та безробітні. На разі в нашій державі бідного населення в три рази більше, ніж в 2013 році.
За даними аудиту Nielsen, в результаті постійного зростання цін на продукти харчування 40% громадян купують лише найнеобхідніші товари, а ще 37% шукають товари за зниженими або спеціальними цінами.
Нарешті, у світовому рейтингу щастя Україна зайняла 138-е місце, що надає їй право називатися однією з найнещасніших країн на планеті. Для порівняння: в 2013 році Україна в рейтингу щастя займала 87-е місце.
Усі ці рейтинги і є найбільш яскравою і об’єктивною характеристикою правління “європейських демократів” на чолі Порошенка.

ДОКОТИЛИСЯ ДО ТАКОГО ЖИТТЯ

Як нас вчить народна мудрість і християнська етика, бідність – не вада. Проте коли на межі виживання перебувають більшість населення країни, яка об’єктивно має хороший економічний потенціал, – це примушує міцно замислитися навіть не в компетентності та професійній придатності влади цієї країни, а в її елементарній чесності.
Так, провідний науковий співробітник Інституту демографії і соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН Лідія Ткаченко вважає, що причина нашої бідності полягає в тому, що “у нас державність і владу використовують для вирішення особистих проблем”. Якщо говорити менш дипломатично, то у владу в нас йдуть виключно для того, щоб красти і розкрадати.
І що б там не говорили владні чиновники та їх продажні пропагандисти-порохоботи, нинішні економічні показники України незрівняно гірші, ніж аналогічні показники часів Ющенка або Януковича. Починаючи з 2014 року, українська економіка знаходиться в самому глибшому занепаді, ростуть ціни і тарифи ЖКГ, а зарплати і пенсії залишаються на низькому рівні. Збільшується і зовнішній борг держави : за п’ять років відношення держборгу до ВВП збільшилося майже удвічі: з 36,6% до 71,8%.
Згідно з прогнозами МВФ, до 2023 року ВВП на душу населення в Україні може досягти $4200 – хоча ще в 2013 році цей показник вже складав майже $4000. Тобто, в 2023-му країна зможе лише частково перевищити домайданний рівень. По суті, для нашої держави це десять втрачених років.
Україна не лише загрузла у боргах, вона задихається під тягарем взятих на себе непосильних зобов’язань. Але влада продовжує “партнерську співпрацю” з МВФ, знищуючи економіку, прирікаючи українців на убогість, зраджуючи національні інтереси.
Незважаючи на всі ці “досягнення”, на заході не втомлюються звеличувати українські “реформи”.
“Ми бачимо, що ви вийшли на правильний шлях”, – так оцінив антисоціальну українську пенсійну реформу глава місії МВФ в Україні Рон ван Роден.
“Останні чотири роки продемонстрували, що Україна рухається в правильному напрямі”, – заявив представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.
А з нагоди прийняття убивчої для народу медичної реформи посольство США в Україні навіть виступило з офіційним поздоровленням.
І це при тому, що вітчизняні та іноземні експерти констатують катастрофічний стан української економіки. Так, директор Всесвітнього банку у справах України, Білорусі і Молдови Сату Кахконен заявила, що якщо економіка країни продовжить зростати нинішніми темпами, то, щоб наздогнати, наприклад, Польщу, Україні знадобиться 100 років.
Заради отримання кредитів МВФ офіційний Київ вже відпустив гривню у вільне плавання, обваливши її курс більш ніж в три рази, провів скорочення бюджетників та держслужбовців, підняв ціни на газ і понизив норми його споживання.
А 19 жовтня Кабмін прийняв чергове антинародне рішення, підвищивши ціну на газ на 23,5%. Таким чином, зусиллями Яценюка-Гройсмана газові тарифи для українців виросли в порівнянні з 2013 роком в цілому в 11,8 рази!
Але і це не межа. Вже наступного року уряд буде вимушений знову піднімати ціну на газ. За підрахунками експертів, до 14 тис. грн за 1 тис. кубометрів. Як того вимагають лихварі з МВФ.
До усього цього варто додати, що Україна як держава не лише перестала забезпечувати верховенство права, охорону правопорядку, гідний рівень життя громадян і консолідацію суспільства. Нинішня влада довела Україну до того, що вона взагалі втратила основні ознаки держави – такі як суверенітет, незалежність і монополію на насильство. Україна сьогодні – це беззаконня і корупція, зростання злочинності, залежність від кредитів МВФ і політики Заходу, втрата територій і населення, війна, розкол і ненависть в суспільстві.
Після всіх цих повідомлень виникає тільки одне питання: як переконати українця не від’їжджати за кордон, і чесно платити податки в країні, якщо держава примушує його не лише оплачувати освіту, охорону здоров’я, житло, комунальні послуги, військовий збір, але ще і накопичувати на власну пенсію? Більше того, “маленький українець” повинен ще утримувати всіх цих міністрів, депутатів, губернаторів, мерів, прокурорів, СБУ, НАБУ, інших дармоїдів.
При цьому уряд України закладає до бюджету на місяць 1435 грн для пенсіонера, 1559 грн – для дитини до 6 років, 1944 грн – для дитини до 18 років, мізерні соціальні виплати для багатодітних сімей та самотніх матерів . Зате для керівників НАБУ і “Нафтогазу” – відповідно до 160 000 і 2 000 000гривень на місяць.
Це і є досягнення Майдану?
Олександр Полуянов