МЕДИЧНІ ХРОНІКИ

У КВІТНІ СТАРТУВАЛА АКТИВНА ФАЗА МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ. ХТО ВИЖИВЕ?
Все, що відбувається в українській медицині за останні роки, нагадує якусь страшну п’єсу, наповнену сценами жаху, абсурдом і чорним гумором. При цьому глядачами і пасивними учасниками цієї “п’єси” стало все населення країни. Найгірше те, що нам доводиться лише констатувати ідіотські нововведення та відверту маячню, що виходять від режисерів-реформаторів.
 

ТІКАЮТЬ ЛІКАРІ

З України продовжують масово від’їжджати медичні працівники, тому через декілька років в медустановах України працюватимуть тільки пенсіонери і лікарі, що не мають досвіду.
“За даними профспілок, виїхали до сотні тисяч людей… Вже зараз в Україні близько 70% лікарів і медсестер досягли пенсійного та передпенсійного віку. Ми буквально через п’ять років отримаємо в медустановах взагалі голе поле. Будуть ті, хто вийде з інституту, не маючи досвіду, та будуть пенсіонери”, – заявила в зв’язку з цим голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.
За її словами, головною причиною від’їзду медпрацівників з України стали мізерні зарплати: “Міністерство охорони здоров’я усвідомлено створює борги із зарплат медикам, щоб скоротити їх кількість і закрити якомога більше медичних установ”, – вважає Ольга Богомолець.
Варто відзначити, що ще кілька років назад медпрацівники від’їжджали за кордон в основному із західних прикордонних областей, проте сьогодні масовий відтік кадрів спостерігається в медустановах по всій країні. Особливо гостро дефіцит медиків відчувається в районних лікарнях. За наявними даними, українські лікарі їдуть у Білорусію, Польщу, Литву і Румунію. Згідно з офіційними даними, тільки в 2016 році з Києва виїхало за кордон більше 4,5 тисяч медичних працівників.
УСТАНОВКА НА ВИМИРАННЯ

На фоні гострого дефіциту лікарів, останньою надією простого українця скоро стане сімейний лікар, проте і це нововведення “медичної реформи” викликає гостру критику фахівців.
“Зараз кожен може вибрати собі сімейного лікаря – я це повністю підтримую. Прекрасне рішення – оплата сімейному лікареві за пацієнта. Але зараз зникнуть усі шкірвендиспансери, куди зверталися люди з венеричними хворобами. Усі ці хворі приходитимуть до сімейного лікаря. Зараз зникнуть психоневрологічні диспансери, які будуть недоступні на первинній ланці. І, відповідно, хворі, у яких, наприклад, туберкульоз, гепатит, сифіліс або СНІД – сидітимуть разом з пацієнтами з психоневрологічними розладами в приймальні сімейного лікаря. Там же буде і здорова дитина, яку батьки привели просто на огляд”, – відмітила Ольга Богомолець.
Вона сумнівається, що у сімейних лікарів вистачить досвіду в лікуванні і своєчасній діагностиці різного роду захворювань.
“У попередній системі педіатрія була відокремлена, щоб максимально захистити дитину від усіх небезпек дорослого світу. Зараз всі ті ризики повертаються. Чи досить у сімейних лікарів досвіду в лікуванні і своєчасній діагностиці сифілісу, гепатиту, гонореї, СНІДУ, туберкульозу? Чи вистачить у них досвіду для того, щоб своєчасно встановити діагноз? Сумніваюся”, – резюмувала нардеп.
За її словами, безкоштовними для населення доки залишаються тільки екстрена допомога з парамедиком замість лікаря, знеболення перед смертю, пологи і лікування дітей. При цьому на безкоштовну медичну допомогу не зможуть розраховувати пацієнти з онкологічними захворюваннями, а їх по всій країні налічується близько 1 млн людей, або понад 2% населення України. Причому на їх лікування в державному бюджеті закладено усього 27% від необхідної суми.
Нагадаємо, що 2 квітня стартувала активна фаза медичної реформи. Тепер українці повинні підписати договір зі своїми сімейними лікарями, терапевтами і педіатрами. В той же час депутат Верховної Ради доктор медичних наук Тетяна Бахтєєва назвала медичну реформу установкою на геноцид. Вона впевнена, що медична допомога сімейного лікаря, який приходитиме додому без необхідної апаратури, приведе до смерті людей від звичайних захворювань при невідповідній якості лікування.

СУПРУН – ВПЕРЕД НОГАМИ

Замість того, щоб вирішувати насущні проблеми галузі, в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун – яку українці давно і влучно прозвали “Доктор Смерть” – щедро роздає громадянам країни ідіотські поради, які вона сама називає “розвінчування радянських міфів”. До них, як ми пам’ятаємо, відноситься флюорографія, вакцинація, заборона сидіти на холодному, і багато що інше.
Цього разу вона зажадала від лікарів, щоб вони перевозили пацієнтів на каталках тільки ногами вперед.
“Іноді віра в забобони перемагає здоровий глузд. Особливо дивує, коли спостерігаю віру в такі речі, як “погані прикмети”, серед медиків – людей, які в ухваленні рішень повинні керуватися фактами, доказовою медициною і бути експертами по логічному мисленню”, – налетіла Супрун на традицію перевозити хворого головою вперед, бо ногами вперед виносять покійників.
“Часто це відбувається за запитом самих пацієнтів або їх родичів, а часто і за ініціативою медпрацівників. Вони можуть навіть робити непотрібні або складні додаткові рухи, щоб розгорнути пацієнта в іншому напрямі, але це жодним чином не йде на користь нікому”, – обурюється в.о. міністра охорони здоров’я.
Майже відразу за цим одкровенням, її відвідала ще одна геніальна думка – Супрун розповіла українцям, що депресії, тривожний настрій і стреси можна лікувати музикою. Добрі результати цей метод дає і при лікуванні старечого маразму.
Цей, як і інші свої приголомшливо важливі поради, вона виклала на особистій сторінці в соцмережах.
Що стосується депресії і стресів, то заспокійлива дія хорошої музики і так давно відомо. Але що стосується маразму – то хотілося б, щоб в цьому питанні Супрун довела лікувальну дію музики на власному прикладі.

Олександр Михайлов