ЯК ПЕРЕМОГА ПЕРЕТВОРИЛАСЯ НА “ЗРАДУ”

Ми вже писали про те, як керівництво “Нафтогазу” відсвяткувало “історичну перемогу” над “Газпромом” – шляхом виплат колосальних бонусів членам ради директорів.

Нагадаємо, що йдеться про гучний судовий процес, у рамках якого Стокгольмський арбітраж у кінці 2017 року виніс ухвалу на користь “Нафтогазу” за контрактом на постачання газу. А в лютому 2018 р. суд також прийняв рішення стосовно суперечці по транзиту газу, де “Газпром” зобов’язаний виплатити українській компанії $4, 63 млрд. У зв’язку з цим члени наглядової ради “Нафтогазу” вирішили, що вони можуть витратити 1% від суми виграшу собі на премії – а це 46,3 мільйонів доларів.
З цієї суми на початок червня фактично було видано більше ніж $20 млн (за наявними даними, одному Коболєву виплачено $8 мільйонів).
Аж раптом днями приходить повідомлення, що Апеляційний суд округу Свеа (Швеція) 13 червня задовольнив клопотання ПАТ “Газпром” і виніс наказ про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого по суперечці між “Газпромом” та “Нафтогазом України” у рамках контракту на транзит газу через територію України.
При цьому повідомляється, що цим рішенням суд позбавляє “Нафтогаз”, у тому числі, підстав для спроб арешту активів “Газпрому” за кордоном. Ця обставина буде використана “Газпромом” при оскарженні дій судових приставів в Швейцарії та Нідерландах”, – говориться в релізі російської компанії.
Відповідно до закону Швеції “Про арбітраж” наказ апеляційного суду не може бути оскаржений, – підкреслює “Газпром”.
Звичайно, призупинення рішення Стокгольмського арбітражу – це не відміна, і зрештою “Газпрому”, швидше за все, доведеться заплатити. Але набагато пізніше. І тут виникає інше питання: чи повернуть отримані премії вкінець знахабнілі діячі “Нафтогазу”? Адже зараз вже стало повністю зрозуміло – ці мільйони доларів вони поклали в кишеню не з каси “Газпрому”, а вкрали у нас з вами – за рахунок грабіжницьких тарифів на газ.