СЕКРЕТ ГРОЙСМАНА, АБО ПОГАНИЙ ПРИКЛАД ЗАРАЗЛИВИЙ

Усі ми пам’ятаємо “патріотичну” акцію під назвою “Прикрути”, ініційовану президентом Порошенком і “Нафтогазом” в розпал чергової війни з російським Газпромом. Правда, “прикрутити” батареї опалювання в міських багатоповерхівках не представилося можливим (в силу чисто технічних причин), тому “прикрутили” за рахунок закриття дитячих садків, шкіл, внз, а також ряду бюджетних установ.

Схоже, що на цій же ниві вирішив прославитися і прем’єр-міністр Володимир Гройсман : днями він теж пообіцяв “прикрутити” газ українцям ще на 5 млрд кубометрів.
За його словами, за останні три роки споживання газу в Україні скоротилося на 6 мільярдів кубометрів : з 24 млрд кубометрів в 2014 році – до 18 млрд в 2017 році. Такі блискучі результати, на думку Гройсмана, стали можливі завдяки мудрій політиці уряду по впровадженню енергозберігаючих технологій, а також розвитку поновлюваної енергетики. Щоб не бути голослівним, прем’єр-міністр навів приклад: якщо в 2015 році в Україні було всього 21 домогосподарство з сонячними електроустановками, то до кінця 2017 їх стало аж 3010.
І хоча в масштабах усієї України це буквально “крапля в морі” (одне селище міського типу), Гройсман повний оптимізму – він пообіцяв до 2022 року понизити споживання газу в Україні до рекордних 13 млрд кубів – про що він і написав у своєму Twitter.
Правда, українці не розділяють оптимізму глави уряду. У коментарях вони пишуть, що такий результат досягнутий в першу чергу через катастрофічне падіння промислового виробництва, а також скорочення населення.
“Це не “енергоефективність”, а спад промислового виробництва, яке менше споживає газу плюс перехід на вугілля та мазут, що погано для екології”, “А ти вбий залишки промисловості, дивися і до 10 дотягнеш. А якщо “реформами” видавити з країни ще мільйона 4 народу, то і до 6 не далеко”, – пишуть “несвідомі” громадяни.
На жаль, вони недалекі від істини. Тільки у 2014 р. (це за явно заниженими офіційними даними) промислове виробництво в Україні впало на 10,7%, в 2015-му – ще на 13,4%, а потім практично топталося на місці. А ВВП України в 2017 році (у доларовому еквіваленті) склав менше 50% від ВВП 2013 року.
На декілька мільйонів людей скоротилася і кількість побутових споживачів газу : якщо ще кілька років тому кількість трудових мігрантів оцінювалася в 3-5 млн , то зараз називаються цифри в 8-10 мільйонів, залежно від сезону. В цілому, за оцінками демографів, одночасно в Україні мешкає не більше 30 млн громадян. Судячи з усього, в цьому і полягає “секрет” Гройсмана.