Везунчик Ляшко

Днями українські ЗМІ повідомили про те, що детективи Національного антикорупційного бюро зацікавилися методами збагачення Олега Ляшка. Зокрема, тим, як він примудряється жити на виграші в лотереї. З цією метою співробітники НАБУ отримали тимчасовий доступ до документів “Української національної лотереї” (УНЛ), що стосуються виграшів лідера Радикальної партії України.
І хоча ця інформація є конфіденційною, доступ до документів по усіх виграшах (призам) Олега Ляшка за період з 01.01.2017 по 24.10.2017 включно дав Соломенський суд (постанова діє впродовж одного місяця). Повідомляється, що усі ці заходи проводяться у рамках досудового розслідування в кримінальному впровадженні – за фактом отримання неправомірної вигоди посадовцем, що займає особливо відповідальне положення.
Нагадаємо, що в якості джерел доходу в декларації від 24 жовтня лідер Радикальної партії Олег Ляшко вказав три виграші в УНЛ на суми 283,5 тисячі гривень (близько $10, 6 тисяч), 134 тисячі гривень (близько $5 тисяч) і 153,4 тисячі гривень ( близько $6 тисяч). В той же час організатори лотереї повідомили, що впродовж того періоду виграшів в таких розмірах не зареєстровано.
Характерно, що інших доходів політик не вказав, проте за наявними даними тільки за останній рік Олег Ляшко разом з цивільною дружиною Роситой Сайранен придбали нерухомості на 20 мільйонів гривень.
Крім того, купівлею-продажем нерухомості після виходу на пенсію зайнялася і мати Ляшка: в сюжеті програми “Наші гроші” стверджується, що на елітну нерухомість вона витрачає мільйони.
Як відзначається, Любов Ляшко встигла придбати 13 земельних ділянок під Києвом, купила три квартири в центрі столиці та три-кімнатна квартира чимдалі від центру.
При цьому Ляшко стверджує, що не допомагав матері з купівлею нерухомості. Для довідки: до виходу на пенсію Любов Ляшко жила в квартирі площею 47 кв.м. в селі Варва Чернігівської області і працювала оператором котельної.
Також повідомляється, що ще в 2008 році держава передала ряд земельних ділянок матері Ляшка, ряду інших його родичів, а та-кож однопартійцям. Характерно, що на момент передачі ця земля мала сільськогосподарське призначення.
Лідер Радикальної партії позбавився від цієї нерухомості, а його мати досі володіє сімома наділами в Нижній Дубечні. У 2012 році вона придбала в елітній новобудові в центрі Києва три квартири по 100 кв. м. кожна.
За оцінкою рієлторів, на момент будівництва цього будинку вартість одного квадратного метра досягала трьох тисяч доларів. Тобто, за триста квадратних метрів мати нардепа заплатила близько мільйона доларів. А в 2016 році вона придбала ще одну трикі-мнатну квартиру, ринкова вартість якої складає більше 1,5 мільйонів гривень.
В зв’язку з цим як мінімум дивно виглядають гнівні тиради Олега Ляшка про те, що в нашій країні жебракують пенсіонери. Принай-мні, це стосується не всіх – виявляється, колишні оператори котельних (кочегари) ворочають мільйонами…
Олексій ГРАДОВ